Громадська організація

Центр розвитку соціального бізнесу «Ініціатива»

Представники ГО “Центр розвитку соціального бізнесу “Ініціатива” взяли участь у тренінгу щодо можливостей євроінтеграційної діяльності

За ініціативи ГО «Офіс перспективного розвитку» в облдержадміністрації для представників громадських організацій Запорізької області організовано практичний семінар-тренінг на тему: «Європейська інтеграція: роль та можливості інститутів громадянського суспільства». Захід відбувся за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю в рамках обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства.

У якості спікерів до семінару долучились голова ГО «Офіс перспективного розвитку» Ірина Деркач, голова ГО «Запорізька рада реформ» Ігор Зубко та голова ГО «Центр медіації та екаутінгу «Точка зору» Лариса Церетелі.

Вітаючи учасників, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Лєван Шишинашвілі зазначив, що одним із головних завдань департаменту є впровадження ефективних механізмів комунікацій між обласною державною адміністрацією та інститутами громадянського суспільства, а також сприяння місцевим органам виконавчої влади на території Запорізької області у взаємодії із громадськими організаціями.

– Ми вдячні учасникам, які відгукнулися на запрошення взяти участь у семінарі-тренінгу, який проводиться за ініціативою ГО «Офіс перспективного розвитку». Я впевнений, що він буде корисним та цікавим для людей, які беруть в ньому участь. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю завжди готовий сприяти проведенню подібних заходів та підтримувати громадський сектор, – наголосив Лєван Шишинашвілі.

Як зазначила Ірина Деркач, згідно з даними «Європейської мапи України», метою створення якої є активізація процесу європейської інтеграції, у загальному рейтингу Запорізька область посідає 19 місце. Проте вона входить в топ-3 областей, які мають найбільшу кількість проєктів, підтриманих Європейським інвестиційним банком та Європейським банком реконструкції та розвитку. Тож, для громадських організацій є значний обсяг роботи, який потребує підвищення обізнаності та фахових знань у сфері євроінтеграції.

Упродовж навчання учасники розглянули питання ролі громадянського суспільства в процесі європейської інтеграції, зокрема запорізьких інститутів громадянського суспільства. Також присутнім повідомили про грантові можливості запорізьких інститутів громадянського суспільства, основні аспекти розробки дизайну й підготовки проєктної заявки до фондів ЄС та інших донорів, присутніх в Україні. Не оминули увагою й ключові аспекти моніторингу, оцінки контролю та звітування за реалізацію проєктів.

У свою чергу, Ігор Зубко наголосив на активному долученні громадського сектору Запорізької області до процесів європейської інтеграції та зазначив, що регіон має потенціал, який можливо реалізувати, доклавши зусиль.

Також у ході тренінгу Офісом перспективного розвитку проведено опитування щодо якості організації та змістовного наповнення тренінгу задля покращення якості послуг, а по завершенню заходу учасники отримали відповідні сертифікати.