Громадська організація

Центр розвитку соціального бізнесу «Ініціатива»

ТОП-5 проблем, з якими стикаються пенсіонери в Інтернеті

Триває проєкт “HUB активного віку”, який реалізовується ГО “Центр розвитку соціального бізнесу “Ініціатива”.

  1. Проблема: Страх не впоратися з технікою та програмами

Щороку технології крокують уперед, з’являються нові гаджети, а з ними і нові можливості. Звичні послуги переходять в он-лайн, тому пенсіонерам не залишається нічого іншого, як пристосовуватися.

  • Проблема: Незнання про інтернет-безпеку

Зважаючи на те, що літнім людям важко розібратися у сучасних технологіях, питання безпеки в інтернеті у них стоїть далеко не на першому місці. Аби полегшити своє “спілкування” з технікою, пенсіонери створюють занадто легкі паролі. Нічого не тямлячи про віруси, довірливо переходять за посиланнями, які отримують. “Історії, де жертвами інтернет-шахраїв стають люди похилого віку, сьогодні аж ніяк не рідкість.

  • Проблема: Беззастережна довіра до інформації в мережі

Потрапляючи у, без перебільшення, необмежений океан інформації, літні люди геть не розуміють, що значна її кількість може бути, наприклад, прихованою рекламою доволі сумнівних продуктів.

  • Проблема: Особливості спілкування у соцмережах

Спілкування у соціальних мережах суттєво відрізняється від звичайного: люди приміряють ті чи інші ролі, дозволяють собі рівень агресії та лексику, яку, можливо, ніколи не використовують в реалі. Літні люди, які стикаються з цим уперше, можуть відчути себе геть неуспішними на тлі перебільшених успіхів інших, ризикують отримати порцію образ, які їх шокують.

  • Проблема: Інтернет-залежність

Здавалося б, що залежність від гаджетів та соцмереж торкнулася лише молодого покоління, але це далеко не так🤔 Якщо молодь витрачає безліч часу у Facebook та Instagram, то пенсіонери нерідко “залипають”, граючи у “ферми”, “кульки” та гають час, гортаючи стрічки новин.

Важливо знати про ці проблеми і звертати на них увагу, а також шукати шляхи вирішення.

Слідкуйте за нашими оновленнями, щоб нічого не пропустити.

Грант надано the Black Sea Trust for Regional Cooperation, a Project of the German Marshall Fund of the United States.