Триває проєкт “HUB активного віку”, який реалізовується ГО “Центр розвитку соціального бізнесу “Ініціатива”.

  1. Проблема: Страх не впоратися з технікою та програмами

Щороку технології крокують уперед, з’являються нові гаджети, а з ними і нові можливості. Звичні послуги переходять в он-лайн, тому пенсіонерам не залишається нічого іншого, як пристосовуватися.

Зважаючи на те, що літнім людям важко розібратися у сучасних технологіях, питання безпеки в інтернеті у них стоїть далеко не на першому місці. Аби полегшити своє “спілкування” з технікою, пенсіонери створюють занадто легкі паролі. Нічого не тямлячи про віруси, довірливо переходять за посиланнями, які отримують. “Історії, де жертвами інтернет-шахраїв стають люди похилого віку, сьогодні аж ніяк не рідкість.

Потрапляючи у, без перебільшення, необмежений океан інформації, літні люди геть не розуміють, що значна її кількість може бути, наприклад, прихованою рекламою доволі сумнівних продуктів.

Спілкування у соціальних мережах суттєво відрізняється від звичайного: люди приміряють ті чи інші ролі, дозволяють собі рівень агресії та лексику, яку, можливо, ніколи не використовують в реалі. Літні люди, які стикаються з цим уперше, можуть відчути себе геть неуспішними на тлі перебільшених успіхів інших, ризикують отримати порцію образ, які їх шокують.

Здавалося б, що залежність від гаджетів та соцмереж торкнулася лише молодого покоління, але це далеко не так🤔 Якщо молодь витрачає безліч часу у Facebook та Instagram, то пенсіонери нерідко “залипають”, граючи у “ферми”, “кульки” та гають час, гортаючи стрічки новин.

Важливо знати про ці проблеми і звертати на них увагу, а також шукати шляхи вирішення.

Слідкуйте за нашими оновленнями, щоб нічого не пропустити.

Грант надано the Black Sea Trust for Regional Cooperation, a Project of the German Marshall Fund of the United States.