Громадська організація

Центр розвитку соціального бізнесу «Ініціатива»

Український фонд стартапів

2 грудня 2019 року Український фонд стартапів розпочав прийом заявок на фінансування проектів. Подати їх можна на сайті www.usf.com.ua.

Фонд планує надавати безповоротну фінансову допомогу стартапам на початкових стадіях розвитку. Проєкт на стадіях pre-seed можуть отримати грант на суму $25 000, стартапи на стадіях seed – грант на суму $50 000. Таким чином, один стартап може сумарно отримати $75 000.

Фонд фінансує майже усі галузі, окрім азартних ігор, виробництва та реалізації небезпечних речовин, алкогольних та тютюнових виробів, військових та ядерних технологій.

Цільові сектори: штучний інтелект (AI), доповнена реальність (AR/VR), великі дані (BigData), блокчейн, кібербезпека, захист (Defence), медицина та охорона здоров’я, подорожі, фінансові технології (FinTech), освітні технології (EdTech), робототехніка, професійні послуги, програмне забезпечення як послуга (SaaS), виробництво, електронна комерція, інтернет речей (IoT).

Допустимі витрати учасників, які можуть бути профінансовані грантовою програмою, включають створення прототипу, підтвердження концепції, розвиток бізнесу, реєстрацію прав інтелектуальної власності, тестування та пілотування розроблених інноваційних рішень/технологій, підготовку бізнес-планів для подальшого залучення акціонерного та боргового капіталу, витрати на комерціалізацію продукту тощо.

Вимоги до стартапів:

● фінансується лише український бізнес з орієнтацією на світові ринки;

● проєкти мають бути на ранніх стадіях розвитку (pre-seed and seed);

● організація повинна бути орієнтована на отримання доходу;

● до уваги беруться інноваційні ІТ / високотехнологічні продукти;

● наявність корманди лідерів, створену для розвитку бізнесу;

Вимоги до подачі заявки:

1. Анотація українською мовою (до 500 знаків);

2. Анотація англійською мовою (до 500 знаків);

3. Бізнесплан з описом наступних обов’язкових розділів: команда, ринок, продукт, технологія, стратегія;

4. Кошторис (в т.ч. із зазначенням календарного плану);

5. Фінансові прогнозні показники;

6. Резюме (із зазначенням відомостей щодо освіти, кваліфікації та професійного досвіду) залученого персоналу та/або технічне завдання (якщо персонал ще не найнятий) для ключових позицій стартапу.

Заявки від стартапів прийматимуться на постійній основі, проте на перший Pitch event (представлення бізнес концепцій перед конкурсною комісією) можуть потрапити лише ті проекти, які були подані в грудні. Стартапи, які заявлять про себе пізніше, будуть розглянуті на наступному Pitch event.

Міністерство фінансів повідомляє, що цієї суботи (25.01.2020) дев’ять фіналістів з 300 претендентів презентують свої проекти конкурсній комісії Українського стартап-фонду.

Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо Фонду розвитку підприємництва», прийнято 14.01.2020 та передбачає збільшення на 2 млрд грн надходжень до спеціального фонду державного бюджету за рахунок дострокового погашення векселів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Кошти будуть спрямовані на здешевлення на пять років кредитів шляхом часткової компенсації відсоткової ставки (1,5 млрд грн), а також на надання часткових гарантій кінцевим позичальникам (0,5 млрд грн).

Відсоткова ставка залежатиме від виручки і створених робочих місць:

5% річних – якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочі місця;

7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставка знизиться на 0,5%;

9% річних – для бізнесу з виручкою від 25 до 50 млн грн.

Власний внесок учасника – 20 %.

Критерії для участі:

– Організаційно-правова форма: юридичні особи та ФОП (резиденти)

– Розмір річної виручки учасника:до 50 мільйонів гривень

– Вид власності: Приватна

– Термін діяльності: Новий бізнес або діючий з діяльністю від 12 місяців

– Відсутність негативної історії для діючого бізнесу (прибуткова діяльність за останній звітній рік)

– Наявність бізнес-плану.

Програма стартує 01.02.2020 але заявки для участі можна подавати вже сьогодні через сайт програми

ПОРЯДОК надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва