
Триває проєкт “HUB активного віку”, який реалізовується ГО “Центр розвитку соціального бізнесу “Ініціатива”.
Правило номер 1: користуйтеся різними пошуковими системами
Не дивлячись на те, що «мастодонти пошуку» (такі як Google, Yahoo!, тощо) найчастіше пропонують аналогічні результати, все ж варто робити пошуковий запит не тільки на одному сайті. Відмінність у кілька посилань може бути критичною, якщо це буде саме те, що ви шукаєте.
Правило номер 2: копайте глибше
Ми стереотипно думаємо, що найкращі й точні результати містяться на першій (ну, зрештою, на другій) сторінці. Саме тому корпорації платять великі гроші, щоб потрапити на перші сторінки пошуку. Не дайте себе обдурити: перегляньте більшу кількість сторінок.
Правило номер 3: правильно формулюйте ключові слова
Ви повинні добре розуміти, що саме ви шукаєте, перед тим, як почати пошук. Це дуже важливо, адже часто користувачі сподіваються, що інтернет прочитає їхні думки і видасть потрібний матеріал з першого ж слова. Насправді ж потрібно правильно підібрати ключові слова.
Правило номер 4: використовуйте модифікатори
Не всі знають, але звичайні розділові знаки (лапки, три крапки, тире, дефіс та інші) і кодування країн добре допомагають у тому, щоб звузити результати пошуку і зробити їх настільки релевантними, наскільки це можливо.
Використовуйте лапки, якщо вам потрібна конкретна фраза або словосполучення, тоді пошукова система зрозуміє, що слова обов’язково мають бути поруч.
Правило номер 5: Будьте пильні і критичні
Не всьому, що є в інтернеті, варто вірити. Тому, коли ви читаєте статтю або завантажуєте матеріал з раніше невідвіданих сторінок, подумайте: цей сайт з первинними даними? Інформація свіжа, релевантна, достовірна? Стаття, яку ви читаєте, містить факти, але не посилається на джерела, з яких їх взято? Хто написав статтю? Чи не намагаються вам щось продати?
Слідкуйте за нашими оновленнями, щоб нічого не пропустити!
Грант надано the Black Sea Trust for Regional Cooperation, a Project of the German Marshall Fund of the United States.