Громадська організація

Центр розвитку соціального бізнесу «Ініціатива»

«Business Booster Zaporizhzhia» #2 (BBZ) – новий бізнес-майданчик для молодих підприємців продовжив свою роботу

19 травня 2018 року, у день Європи в Україні, в приміщенні Запорізького обласного центру молоді, вдруге відбувся захід нового формату: «битва стартапів» підприємців Запорізької області – «Business Booster Zaporizhzhia» (BBZ).

BBZ – рух, спрямований на посилення бізнес потенціалу області шляхом сприяння розвитку ініціатив молодіжного підприємництва.

Захід відкрили: Зінаїда Бойко – керівник апарату обласної державної адміністрації та Людмила Любим – голова постійної комісії з питань економічного розвитку, інвестицій, регуляторної політики та підприємництва ЗОР.

Крім досвідчених спікерів: Сімони Шімуліте, Олексія Пучкова,  Артура Гатунка, Ксенії Чумакової , представників Запорізької обласної ради та керівництва департаменту економічного розвитку і торгівлі ЗОДА, на заході були присутні майбутні підприємці – інкубанти чотирьох запорізьких бізнес-інкубаторів: Запорізького національного університету, Запорізької державної інженерної академії, Таврійського державного агротехнологічного університету та Хортицької національної академії. Свої проекти презентували також студенти Енергодарського інституту державного та муніципального управління, Запорізького державного медичного університету.  Із проектом стосовно виробництва світодіодних модулів виступив боєць АТО, який планує розпочати власну справу.

BBZ упроваджує свої ідеї за сприяння Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області», за ініціативою та за організаційної підтримки LANGUAGE CENTRE «Eureka» під керівництвом Кирила Чумакова та Ксенії Чумакової.

У рамках івенту пройшла робота двох блоків: цікаві виступи спікерів та презентації 18 проектів бізнес-інкубантів області з визначенням переможців. Родзинкою заходу був виступ голови Європейського інституту соціального підприємництва та інноваційних досліджень Сімони Шімуліте. Вона вручила головний приз, за який змагалися конкурсанти, – подорож на літній BOOST CAMP до Литви у червні, приз отримав Євгеній Васильченко, інкубант ГО «БІ-Запоріжжя» (ЗНУ). Подорож на BOOST CAMP переможцю забезпечують власники туристичної агенції “Майстерня подорожей” Борис Ігнатко та Наталя Ревка.

За результатами прозорого голосування експертної ради: Ірини Лех, Лариса Церетелі, Людмила Любім, Лариси Петрової,  Сімони Шімуліте, Ксенії Чумакової та Ілони Нестеренко першу переможну п’ятірку поділили між собою інкубанти Запорізького національного університету та Хортицької національної реабілітаційної академії.

Кращим проектом визначено: “Діагностика сонячних електростанцій. Тепловізорне обстеження” (Костянтин  Кутик)

Бажання запустити власний проект, наявність проривної бізнес-ідеї та вміння переконати суворих експертів у своїй геніальності – все це все продемонстрували учасники «Business Booster Zaporizhzhia» (BBZ). Стартап – нещодавно створена компанія (можливо, ще не зареєстрована офіційно, але планує стати офіційною), що будує свій бізнес на основі інновацій або інноваційних технологій, не вийшла на ринок або почала на нього виходити і володіє обмеженими ресурсами.

У рамках заходів Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Запорізькій області на 2017-2018 роки на підтримку бізнес-планів учасників та випускників мережі бізнес-інкубаторів на базі вищих навчальних закладів Запорізької області на безповоротній основі з обласного бюджету виділено 100 тис. грн. у 2018 році.