Громадська організація

Центр розвитку соціального бізнесу «Ініціатива»

ГРИГОРІЙ САМАРДАК: «ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ СТАНЕ ПРИКЛАДОМ РОЗВИТКУ АГРОТУРИЗМУ»

Голова облдержадміністрації Григорій Самардак перевірив результати діяльності Міжнародного грантового проекту «Система сертифікації якості агротуризму CerTour» на прикладі етносела «Аквазоо Петропіль». Цей проект діяв у Запорізькій області протягом двох років і спрямований на популяризацію агротуризму, організацію самозайнятості сільського населення, обмін досвідом, знаннями, практикою серед партнерів, а також підвищення якості агротуристичних послуг.

На сьогодні в області зареєстровано 32 садиби сільського зеленого туризму. 16 з них заявили про своє бажання брати участь у проекті з метою отримання сертифікатів якості, з внесенням даних про садиби в загальний міжнародний реєстр. За час реалізації проекту в регіон залучено понад 1 мільйон гривень. Також у рамках Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва в Запорізькій області обласним бюджетом у 2013-2014 роках виділено співфінансування в сумі 80 тисяч гривень.

Загалом дослідницько-освітній проект об’єднав  шість країн: Грецію, Україну, Болгарію, Молдову, Вірменію та Грузію. Тож гості з цих країн також дали свою оцінку результатам роботи проекту. За словами координатора проекту Джорджа Стампуліса, досвід створення таких проектів обов’язково буде передано в Греції. При цьому керівники проекту порадять своїм землякам приїхати до Запорізької області на навчання. Високо оцінив діяльність центру зеленого туризму «Аквазоо Петропіль» під керівництвом Бориса Ігнатка і голова облдержадміністрації.

–  Ще кілька років тому на цьому місці було занедбане поле. І те, що ми сьогодні тут побачили, є результатом плідної роботи, ентузіазму господаря та його любові до рідного краю. В «Аквазоо Петропіль» ми бачимо практичний результат співпраці з проектом «Система сертифікації якості агротуризму». І дуже важливо, що, незважаючи на нелегку ситуацію в країні, такі починання підтримуються і мають інвестиційний характер. Думаю, в майбутньому Запорізька область стане прикладом розвитку агротуризму, – підкреслив голова облдержадміністрації Григорій Самардак.