Громадська організація

Центр розвитку соціального бізнесу «Ініціатива»

Проекти в галузі прав людини за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини у 2017 році

Генеральне консульство продовжує підтримку проектів із зміцнення та захисту прав людини в своєму консульському окрузі. В цьому році Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина обрано три проекти, впровадження яких планується у Східній Україні.

Так, 3 березня Генеральний консул Вольфґанґ Мьоссінґер та голова ГО «Східна правозахисна група» Павло Лисянський підписали угоду про співробітництво в рамках проекту «Ефективний алгоритм лобіювання та механізм захисту прав людини на територіях, постраждалих внаслідок конфлікту поблизу лінії розмежування».

MR_Projekte_VPG

Проект триватиме десять місяців та має на меті сприяння розвитку громадського суспільства та впровадження механізму захисту прав людини в населених пунктах поблизу лінії розмежування. Проект передбачає моніторинг порушень прав людини в населених пунктах Луганської та Донецької області, розташованих поряд з лінією розмежування, юридичну допомогу, правові консультації для вимушених переселенців та мешканців громад поблизу лінії розмежування. Планується проведення тренінгів для ВПО та представників громад поблизу контактної лінії. Завдяки проекту вдасться залучити певну кількість активних представників громад і таким чином висловлювати та реалізовувати ініціативи ВПО та мешканців поселень поблизу контактної лінії в правовій галузі, здійснювати заходи з правового просвітництва, формування правової свідомості, а також співпрацювати з органами самоврядування та певними організаціями в цьому напрямку та заснувати на цій інформаційній та контактній базі конкретну мережу правозахисних та громадських організацій.

ГО «Східна правозахисна група» була заснована у 2014 році з метою здійснення та захисту прав та свобод, задоволення суспільних та інформаційних інтересів та потреб громадян, залучення громадян до обговорення і вирішення найважливіших соціально-політичних питань та сприяння формуванню громадянського суспільства, проведення заходів для привернення уваги до суспільних проблем.

7 березня в прес-центрі «KHARKIV Today» підписано угоду про реалізацію проекту «Зміцнення громадянського суспільства, журналістського співтовариства, та інтеграція внутрішніх переселенців у Харківській області». Це другий з трьох проектів на Сході України, обраних Міністерством закордонних прав Німеччини. 

MR_Projekt_Tschuhujiw

Проект, запропонований ГО «Чугуївська правозахисна група», розрахований майже на рік і передбачаєсерію тренінгів, дискусій, семінарів, публікацій для різних верств населення. Метою проекту є зміцнення громадянського суспільства, журналістського кола, інтеграція внутрішньо переміщених осіб у Харківській області. Оскільки громадська організація вже має досить багатий досвід та добру мережу у регіоні в галузі дотримання прав людини, правового просвітництва та правової допомоги, підтримки та консультацій вимушених переселенців у співробітництві з міжнародними організаціями, є автором бюлетенів та інтернет-ресурсів для ВПО, цим проектом вона зможе зробити ще один важливий крок на шляху до запобігання цензурі та обмеження свободи слова, захисту прав внутрішньо переміщених осіб, створення інформаційної платформи для новин про та для ВПО, а також створення журналістської мережі з цією метою. В рамках проекту матеріали з питань правової допомоги ВПО будуть розповсюджуватися через поштові відділення на території Харківської області серед переселенців, які вже висловили бажання їх отримувати. Таким чином, інформацію зможуть отримувати також ті, хто не має доступу до інтернету. 

Інноваційним, в деякому сенсі, є останній з трьох підписаних проектів, які в цьому році підтримує Генеральне консульство в галузі прав людини. Проект «Школа нових бізнес-ідей в сільській місцевості» ініційовано ГО «Центр розвитку соціального бізнесу «Ініціатива». Ця громадська організація заснована у 2013 році в Запоріжжі для заходів із здійснення та захисту прав і свобод та задоволення інтересів суспільства.

Проект передбачає ряд тренінгів та навчальних заходів з особливостей ведення підприємництва у сільській місцевості для молодих вихованок Мелітопольської колонії протягом шести місяців. Проект націлений на допомогу молодим жінкам-ув’язненим, які незабаром вийдуть на свободу. Вони відбувають своє покарання там, через те, що здійснили найтяжчі злочини. Існує ризик рецидиву. Але, якщо молоді ув’язнені будуть задіяні у корисну справу, на волі, – у них з’явиться шанс бути успішними та чесними по життю. Саме це змінить ставлення суспільства до цієї верстви населення. Вихованки мріють чесно заробляти гроші, але не вміють. Завдяки цій програмі жінки не тільки отримають навички з запровадження бізнес-ідей та цінні знання з реалізації цих ідей у житті, але і навчаться вірити в себе та свої сили, а отже, проект допоможе жінкам досягти певних успіхів після виходу на свободу. Програма носить інноваційний характер, оскільки до сьогодні в регіоні немає певної структури чи органу для навчання ув’язнених основам ведення підприємницької діяльності. Переважна частина вихованок Мелітопольської колонії родом з Донецької та Луганської області, деякі втратили свої домівки через конфлікт на сході країни. Більшість цих жінок планує надалі залишитись з Запорізькій області та розпочати тут нове життя. Майже всі висловили бажання працювати у сільській місцевості в якості фермерок або власниць свого бізнесу.MR_Projekt_Melitopol

Проблема адаптації колишніх в’язнів, особливо жінок, у суспільстві є досить актуальною для України. Тому даний проект має також на меті звернути увагу на цю суспільну проблему та можливості її вирішення.

Інформацію взято з веб-сайту:

http://www.donezk.diplo.de/Vertretung/donezk/uk/03/MR__Projekte__2017.html