Громадська організація

Центр розвитку соціального бізнесу «Ініціатива»

Пропозиції підприємців щодо змін законодавства передадуть законотворцям

Під головуванням директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Елли Слепян відбулося засідання обласної виїзної приймальні з питань розгляду звернень суб’єктів підприємницької діяльності в Запорізькому районі. Такі зустрічі є одним із елементів роботи влади у вирішенні нагальних питань підприємців.

Серед проблем, які заважають розвитку малого і середнього бізнесу, підприємці, зокрема, визначають відсутність доступу до плану проведення планових та документальних перевірок підприємств; запровадження РРО платниками єдиного податку ІІ та ІІІ груп; ліцензування слабоалкогольної продукції, зокрема пива; реєстрацію договорів оренди землі через управління державної реєстрації тощо.

Елла Слепян запевнила присутніх, що виголошені пропозиції щодо змін у законодавстві будуть передані народним депутатам від області. Також вона підкреслила, що пропозиції, які стосуються  найбільш актуальних проблем бізнесу, зокрема щодо РРО, вже направлені законотворцям.

Генеральний директор Регіонального фонду підтримки підприємництва в області Володимир Степаненко поінформував підприємців про можливість отримання методичної допомоги фонду для розвитку перспективних напрямків бізнесу, зокрема таких як агротуризм. Він повідомив, що в цьому році заплановано проведення конкурсів бізнес-проектів у виробничій, інноваційній, сільськогосподарській (зокрема, агротуризм) сферах, та закликав присутніх взяти в них участь.

Підприємців також запросили до участі в проекті «Купуй запорізьке – обирай своє», реалізація якого може відбуватися по двох напрямках: залучення місцевих виробників до реалізації товарів у новостворених в межах проекту об’єктах фірмової торгівлі у Запоріжжі, або створення таких об’єктів на території району та залучення до реалізації товарів виробників області.

Учасники засідання також обговорили проблемні питання та перспективи проведення територіальної реформи в районі.