Громадська організація

Центр розвитку соціального бізнесу «Ініціатива»

РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА ПРОДОВЖУЄ РОБОТУ ЩОДО СПРИЯЄННЯ СТВОРЕННЮ СТАЛОЇ МЕРЕЖІ БІЗНЕС-ІНКУБАТОРІВ В ОБЛАСТІ

Генеральний директор Регіонального фонду підтримки підприємництва Володимир Степаненко 01 – 02 червня 2016 року провів низку зустріч з представниками наукових кіл та представниками виконавчої влади міста Бердянська. Метою проведення перемовин це – можливість створення нової інституції підтримки малого бізнесу – академічного бізнес-інкубатору, шляхів інтеграції науки і бізнесу на базі одного з навчальних закладів міста.
Бердянськ — місто обласного значення в Україні, на півдні Запорізької області, на північному узбережжі Азовського моря. Центр Бердянського району. Засноване 1827 року на місці рибальського поселення. Розвинулося на базі морського порту в затоці Бердянської коси. Навколишні лимани містять унікальні цілющі грязі. Морський, кліматичний і грязевий курорт. Бердянськ має декілька навчальних закладів, на площах яких можливе розташування академічного бізнес-інкубатору, а саме: БДПУ — Бердянський державний педагогічний університет, БІДМУ КПУ — Бердянський інститут державного та муніципального управління Класичного приватного університету, БУМіБ — Бердянський університет менеджменту і бізнесу.

У процесі обговорення були розглянуті наступні питання:
– Напрями формування сприятливого бізнес-клімату в місті
– Інструменти підтримки малого і середнього бізнесу у місті Бердянську, реалізація спільного проекту створення академічного бізнес-інкубатору, джерела можливого фінансування проекту створення нового бізнес-інкубатору, у тому числі за рахунок коштів міжнародного донору
– Обговорення Стратегії розвитку міста Бердянська
Бізнес-інкубатор – це інструмент підтримки малого бізнесу, на ранній стадії його діяльності, шляхом надання в оренду обладнаних приміщень і надання консультаційних, бухгалтерських, юридичних та інших послуг. Основними цілями бізнес-інкубатору є: прискорення створення нових малих підприємств, підвищення їх життєстійкості, стійкості та конкурентоспроможності; полегшення доступу до різного роду ресурсів; активізація інноваційної діяльності: створення нових виробництв з метою створення нових робочих місць; формування стандартів професійного бізнесу серед підприємців малого бізнесу; поширення передового вітчизняного та зарубіжного досвіду. В сучасній економіці немає альтернативи інноваційному устрою, що вимагає грамотне і швидке впровадження досягнень науки і техніки в бізнес. При цьому, у світовій практиці, бізнес-інкубатори відіграють одну з найважливіших ролей – вони допомагають створенню і розвитку малих, і, як правило, інноваційних підприємств. Ця функція стає все більш важливою, оскільки з часом вихід на ринок нових підприємств стає дедалі складнішим, в першу чергу, через зростаючу конкуренцію. Завдання бізнес-інкубатора – виявити цікаву бізнес-ідею, допомогти їй перетворитися на бізнес-проект, сприяти випуску продукції і послуг, допомогти вийти з ними на ринок.