Громадська організація

Центр розвитку соціального бізнесу «Ініціатива»

Стартував проект, що допоможе дівчатам з Мелітопольської виховної колонії бути успішними бізнес-леді

14 липня 2016 року Громадська організація «Центр розвитку соціального бізнесу «Ініціатива» отримала фінансування на проект «Соціальна реабілітація дівчат-підлітків, які незабаром вийдуть з в`язниці, через серію навчальних заходів вивчення основ підприємництва» від Канадського Фонду підтримки Місцевих Ініціатив.

Головні напрямки організації: підтримка соціального, молодіжного підприємництва та всебічна інформаційна допомога з питань ведення бізнесу. Для реалізації проекту обрано саме жіночу Мелітопольську виховну колонію для неповнолітніх, яка єдина в нашій країні, що опікується дівчатками-підлітками, що скоїли найтяжчі злочини.

Місія проекту – навчити вихованок будувати своє успішне життя, коли вийдуть на волю, за допомогою ведення бізнесу.  Лектори проекту навчать їх бути успішними, допоможуть зареєструватися підприємцями, та, в майбутньому, реалізувати власну справу.

Звичайно, головним завданням проекту є саме виховання у дівчат гідності, що допоможе їм ніколи не повернутись до минулого жахливого життя. Оскільки це дівчатка, то важливо донести їм, наскільки легко заробляти гроші чесним шляхом, наскільки важливо бути впевненою та фінансово незалежною жінкою.

Отже, проект триватиме 8 місяців (з липня 2016 по лютий 2017 включно). Вже стартували перші дії запланованого: розраховано та узгоджено дні навчальних активностей та підготовлені навчальні матеріали. За цей період планується провести 8 тренінгів, 8 дискусій, 8 семінарів, які узгоджені з Управлінням державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області. Ці освітні заходи дадуть знання, які допоможуть дівчатам зорієнтуватися в майбутній професії, розібратись з українським законодавством та визначитись з тим, який стиль життя обрати. Буде навчено 20 вихованок.

На сьогодні існує велика проблема з адаптацією колишніх ув’язнених у суспільстві, адже є проблема з їхнім працевлаштуванням через їхнє минуле. Люди стороняться цієї групи населення, тим самим підштовхуючи їх до повернення у той стиль життя, з якого вони намагаються вибратись.

В середині жовтня планується приїзд делегації з Посольства Канади до Мелітопольської виховної колонії, які побачать дії Організації щодо реалізації проекту.